Oscars ® 1960

04-04-1960
RKO Pantages Theatre
Opening van de 32e jaarlijkse uitreiking van de Academy Awards.

B.B. Kahene, op dat moment Voorzitter van de Academy, kreeg zoals steeds het eerste woord en mocht spreekwoordelijk de aftrap geven van deze Oscar Night.  Bob Hope werd als eerste uit een verzegelde omslag getoverd en werd voorgesteld als de host/presentator van de show.  Zoals steeds volgde een waterval een grapjes, de één al beter gesmaakt dan de andere, veelal een verwijzing naar de mogelijke winnaars van de avond.  De show werd dat jaar uitgezonden door NBC.

Bob Hope kreeg nog nooit een Oscar dus gaf men hem maar de iets minder prestigieuze maar al bij al toch waardevolle ereprijs : de Jean Hersholt Humanitarian Award

 

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
A Hole in the Head Beste nummer
High Hopes - Music
James Van Heusen
A Hole in the Head Beste nummer
High Hopes - Lyrics
Sammy Cahn
Anatomy of a Murder
Anatomy of a Murder Beste film
Best Motion Picture
Otto Preminger
Anatomy of a Murder Beste camerawerk
(Black-and-White)
Sam Leavitt
Anatomy of a Murder Beste acteur in een hoofdrol James Stewart
Anatomy of a Murder Beste beeldmontage Louis R. Loeffler
Anatomy of a Murder Beste acteur in een bijrol Arthur O'Connell
Anatomy of a Murder Beste acteur in een bijrol George C. Scott
Anatomy of a Murder Beste scenario, gebaseerd op materiaal van een ander medium Wendell Mayes
Ben Hur Beste regie William Wyler
Ben Hur Beste film
Best Motion Picture
Sam Zimbalist
Ben Hur Beste art direction
(Color)
William Horning
Ben Hur Beste art direction Edward Carfagno
Ben Hur Beste art direction
Set Decoration
Hugh Hunt
Ben Hur Beste camerawerk
(Color)
Robert Surtees
Ben Hur Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Charlton Heston
Ben Hur Beste beeldmontage Ralph E. Winters
Ben Hur Beste beeldmontage John D. Dunning
Ben Hur Beste acteur in een bijrol Hugh Griffith
Ben Hur Beste speciale effecten
Visual Effects
Robert A. MacDonald
Ben Hur Beste speciale effecten
Audible Effects
Milo Lory
Ben Hur Beste speciale effecten
Visual Effects
A. Arnold Gillespie
Ben Hur Filmmuziek (drama of komedie) Miklos Rozsa
Ben Hur Beste kostuumontwerp Elizabeth Haffenden
Ben Hur Beste scenario, gebaseerd op materiaal van een ander medium Karl Tunberg
Ben Hur Geluid Franklin E. Milton
Between the Tides Beste kortfilm ✖ Ian Ferguson
Career Beste art direction
(Black-and-White)
Hal Pereira
Career Beste art direction
(Black-and-White)
Walter Tyler
Career Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Sam Comer
Career Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Arthur Krams
Career Beste camerawerk
(Black-and-White)
Joseph LaShelle
Career Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Edith Head
Die Brücke (US : The Bridge) Beste buitenlandse film
Donald in Mathmagic Land Beste documentaire kortfilm Walt Disney
From Generation to Generation Beste documentaire kortfilm ✖ Edward F. Cullen
Glas Beste documentaire kortfilm Bert Haanstra
Histoire d'un poisson rouge (US : The Golden Fish) Beste kortfilm Jacques-Yves Cousteau
Imitation of Life Beste actrice in een bijrol Juanita Moore
Imitation of Life Beste actrice in een bijrol Susan Kohner
Imitation of Life
Journey to the Center of the Earth Beste art direction
(Color)
Lyle Wheeler
Journey to the Center of the Earth Beste art direction
(Color)
✖ Franz Bachelin
Journey to the Center of the Earth Beste art direction
(Color)
✖ Herman A. Blumenthal
Journey to the Center of the Earth Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Walter M. Scott
Journey to the Center of the Earth Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Joseph Kish
Journey to the Center of the Earth Beste speciale effecten
Visual Effects
✖ L. B. Abbott
Journey to the Center of the Earth Beste speciale effecten
Audible Effects
Carl W. Faulkner
Journey to the Center of the Earth Beste speciale effecten
Visual Effects
✖ James B. Gordon
Journey to the Center of the Earth Geluid Carl W. Faulkner
La grande guerra (US : The Great War) Beste buitenlandse film
Italië
Les quatre cents coups (US : The 400 Blows) Verhaal en scenario geschreven voor een film François Truffaut
Les quatre cents coups (US : The 400 Blows) Verhaal en scenario geschreven voor een film ✖ Marcel Moussy
Li'l Abner Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Nelson Riddle
Li'l Abner Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
✖ Joseph J. Lilley
Libel Geluid A.W. Watkins
Mexicali Shmoes Beste animatie kortfilm John W. Burton
Moonbird Beste animatie kortfilm John Hubley
Mysteries of the Deep Beste kortfilm Walt Disney
Noah's Ark Beste animatie kortfilm Walt Disney
North By Northwest Beste art direction
(Color)
William Horning
North By Northwest Beste art direction
(Color)
Robert Boyle
North By Northwest Beste art direction
(Color)
✖ Merrill Pye
North By Northwest Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Henry Grace
North By Northwest Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Frank McKelvy
North By Northwest Beste beeldmontage ✖ George Tomasini
North By Northwest Verhaal en scenario geschreven voor een film Ernest Lehman
On the Beach Beste beeldmontage Frederic Knudtson
On the Beach Filmmuziek (drama of komedie) Ernest Gold
Operation Petticoat Verhaal en scenario geschreven voor een film
Scenario
✖ Stanley Shapiro
Operation Petticoat Verhaal en scenario geschreven voor een film
Scenario
✖ Maurice Richlin
Operation Petticoat Verhaal en scenario geschreven voor een film
Verhaal
✖ Paul King
Operation Petticoat Verhaal en scenario geschreven voor een film
Verhaal
✖ Joseph Stone
Orfeu Negro (US : Black Orpheus) Beste buitenlandse film
Paw (US : Boy of Two Worlds) Beste buitenlandse film
Denemarken
Pillow Talk Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Doris Day
Pillow Talk Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Russell A. Gausman
Pillow Talk Beste art direction
(Color) - Set Decoration
✖ Ruby R. Levitt
Pillow Talk Beste art direction
(Color)
Richard Riedel
Pillow Talk Beste actrice in een bijrol Thelma Ritter
Pillow Talk Filmmuziek (drama of komedie) ✖ Frank De Vol
Pillow Talk Beste verhaal en scenario
Verhaal
Russell Rouse
Pillow Talk Beste verhaal en scenario
Verhaal
Clarence Greene
Pillow Talk Beste verhaal en scenario
Scenario
✔ Stanley Shapiro
Pillow Talk Beste verhaal en scenario
Scenario
✔ Maurice Richlin
Porgy and Bess Beste camerawerk
(Color)
Leon Shamroy
Porgy and Bess Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
André Previn
Porgy and Bess Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Ken Darby
Porgy and Bess Beste kostuumontwerp
(Color)
Irene Sharaff
Porgy and Bess Geluid Fred Hynes
Porgy and Bess Geluid Gordon Sawyer
Room at the Top Beste regie Jack Clayton
Room at the Top Beste film
Best Motion Picture
James Woolf
Room at the Top Beste film
Best Motion Picture
John Woolf
Room at the Top Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Simone Signoret
Room at the Top Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Laurence Harvey
Room at the Top Beste actrice in een bijrol Hermione Baddeley
Room at the Top Beste scenario, gebaseerd op materiaal van een ander medium Neil Paterson
The Best of Everything Beste nummer
The Best Of Everything - Music
Alfred Newman
The Best of Everything Beste nummer
The Best Of Everything - Lyrics
Sammy Cahn
The Best of Everything Beste kostuumontwerp Adele Palmer
The Big Fisherman Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Julia Heron
The Big Fisherman Beste art direction
(Color)
John DeCuir
The Big Fisherman Beste camerawerk
(Color)
Lee Garmes
The Big Fisherman Beste kostuumontwerp
(Color)
Renie
The Diary of Anne Frank Beste regie George Stevens
The Diary of Anne Frank Beste film
Best Motion Picture
George Stevens
The Diary of Anne Frank Beste art direction
(Black-and-White)
George W. Davis
The Diary of Anne Frank Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Walter M. Scott
The Diary of Anne Frank Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Stuart Reiss
The Diary of Anne Frank Beste art direction
(Black-and-White)
Lyle Wheeler
The Diary of Anne Frank Beste camerawerk
(Black-and-White)
William C. Mellor
The Diary of Anne Frank Beste actrice in een bijrol Shelley Winters
The Diary of Anne Frank Beste acteur in een bijrol Ed Wynn
The Diary of Anne Frank Filmmuziek (drama of komedie) Alfred Newman
The Diary of Anne Frank Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Charles LeMaire
The Diary of Anne Frank Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Mary Wills
The Five Pennies Beste camerawerk
(Color)
Daniel L. Fapp
The Five Pennies Beste nummer
The Five Pennies - Music + Lyrics
Sylvia Fine
The Five Pennies Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Leith Stevens
The Five Pennies Beste kostuumontwerp
(Color)
Edith Head
The Gazebo Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Helen Rose
The Hanging Tree Beste nummer
The Hanging Tree - Music
Jerry Livingston
The Hanging Tree Beste nummer
The Hanging Tree - Lyrics
Mack David
The Last Angry Man Beste art direction
(Black-and-White) Set Decoration
William Kiernan
The Last Angry Man Beste art direction
(Black-and-White)
✖ Carl Anderson
The Last Angry Man Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Paul Muni
The Nun's Story Beste regie Fred Zinnemann
The Nun's Story Beste film
Best Motion Picture
Henry Blanke
The Nun's Story Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Audrey Hepburn
The Nun's Story Beste camerawerk
(Color)
Franz Planer
The Nun's Story Beste beeldmontage Walter Thompson
The Nun's Story Filmmuziek (drama of komedie) Franz Waxman
The Nun's Story Beste scenario, gebaseerd op materiaal van een ander medium Robert Anderson
The Nun's Story Geluid George Groves
The Race for Space Beste documentaire David L. Wolper
The Running, Jumping and Standing Still Film Beste kortfilm Peter Sellers