Oscars ® 1956

21-03-1956
RKO Pantages Theatre

Op het ogenblik dat de 28e uitreiking van de Academy Awards doorging was George Seaton de Voorzitter van de Academy en hij opende zoals gebruikelijk dan ook de show.  Hij benadrukte dat films een internationaal gebeuren was geworden.  Komiek Jerry Lewis mocht alles aan elkaar praten.

Ook nu weer was er een tweede locatie : in New York mocht Claudette Colbert het woord voeren.  Net zoals vorig jaar herhaalde men bij elke uitreiking niet langer de genomineerden maar kondigde men onmiddellijk de winnaar aan.

1956 was het laatste jaar waarin de categorie Foreign Language Film nog niet bestand dus paste men hier een (flauwe) spreekwoordelijke mouw aan door een ere-Award uit te reiken voor een Foreign Language Film. Samurai kreeg deze troostprijs, het was de Japanse Consul-Generaal die de prijs in ontvangst nam.

Net zoals de voorbije jaren werd er actief reclame gemaakt voor Oldsmobile.  Men stelde zowaar de nieuwste modellen voor die men stuk voor stuk de hemel in prees...

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
24 Hour Alert Kortfilm (2 haspels) Cedric Francis
3rd Ave, El Kortfilm (1 haspel) Carson Davidson
A Man Called Peter Beste camerawerk
(Color)
Harold Lipstein
Bad Day at Black Rock Beste scenario Millard Kaufman
Bad Day at Black Rock Beste regie John Sturges
Bad Day at Black Rock Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Spencer Tracy
Battle Cry Filmmuziek (drama of komedie) Max Steiner
Blackboard Jungle Beste scenario Richard Brooks
Blackboard Jungle Beste art direction
(Black-and-White)
Randall Duell
Blackboard Jungle Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Edwin B. Willis
Blackboard Jungle Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Henry Grace
Blackboard Jungle Beste art direction
(Black-and-White)
Cedric Gibbons
Blackboard Jungle Beste camerawerk
(Black-and-White)
Russell Harlan
Blackboard Jungle Beste beeldmontage Ferris Webster
Crèvecoeur (US : Heartbreak Ridge) Beste documentaire Rene Risacher
Daddy Long Legs Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Paul S. Fox
Daddy Long Legs Beste art direction
(Color)
Lyle Wheeler
Daddy Long Legs Beste art direction
(Color)
John DeCuir
Daddy Long Legs Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Walter M. Scott
Daddy Long Legs Beste nummer
Something's Gotta Give (Music+Lyrics)
Johnny Mercer
Daddy Long Legs Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Alfred Newman
East of Eden Beste scenario Paul Osborn
East of Eden Beste regie Elia Kazan
East of Eden Beste acteur in een hoofdrol
Actor
James Dean
East of Eden Beste actrice in een bijrol Jo van Fleet
Gadgets Galore Kortfilm (1 haspel) Robert Youngson
Good Will to Men Beste animatie kortfilm Fred Quimby
Good Will to Men Beste animatie kortfilm William Hanna
Good Will to Men Beste animatie kortfilm Joseph Barbera
Guys And Dolls Beste art direction
(Color)
Joseph C. Wright
Guys And Dolls Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Howard Bristol
Guys And Dolls Beste art direction
(Color)
Oliver Smith
Guys And Dolls Beste camerawerk
(Color)
Harry Stradling Sr.
Guys And Dolls Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Jay Blackton
Guys And Dolls Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Cyril J. Mockridge
Guys And Dolls Beste kostuumontwerp
(Color)
Irene Sharaff
Helen Keller in Her Story Beste documentaire Nancy Hamilton
I'll Cry Tomorrow Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Susan Hayward
I'll Cry Tomorrow Beste art direction
(Black-and-White)
Malcolm Brown
I'll Cry Tomorrow Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Edwin B. Willis
I'll Cry Tomorrow Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Hugh Hunt
I'll Cry Tomorrow Beste art direction
(Black-and-White)
Cedric Gibbons
I'll Cry Tomorrow Beste camerawerk
(Black-and-White)
Arthur E. Arling
I'll Cry Tomorrow Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Helen Rose
Interrupted Melody Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Eleanor Parker
Interrupted Melody Beste kostuumontwerp
(Color)
Helen Rose
Interrupted Melody Beste verhaal en scenario Sonya Levien
Interrupted Melody Beste verhaal en scenario William Ludwig
It's Always Fair Weather Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
André Previn
It's Always Fair Weather Beste verhaal en scenario Betty Comden
It's Always Fair Weather Beste verhaal en scenario Adolph Green
Les Vacances de M. Hulot (US : Mr. Hulot's Holiday) Beste verhaal en scenario Jacques Tati
Love Is a Many-Splendored Thing Beste film
Best Motion Picture
Buddy Adler
Love Is a Many-Splendored Thing Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Jennifer Jones
Love Is a Many-Splendored Thing Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Jack Stubbs
Love Is a Many-Splendored Thing Beste art direction
(Color)
Lyle Wheeler
Love Is a Many-Splendored Thing Beste art direction
(Color)
George W. Davis
Love Is a Many-Splendored Thing Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Walter M. Scott
Love Is a Many-Splendored Thing Beste camerawerk
(Color)
Leon Shamroy
Love Is a Many-Splendored Thing Beste geluidsopname Carl W. Faulkner
Love Is a Many-Splendored Thing Beste nummer
Love Is A Many-Splendored Thing (Music)
Sammy Fain
Love Is a Many-Splendored Thing Beste nummer
Love Is A Many Splendored Thing (Lyrics)
Paul Webster
Love Is a Many-Splendored Thing Filmmuziek (drama of komedie) Alfred Newman
Love Is a Many-Splendored Thing Beste kostuumontwerp
(Color)
Charles LeMaire
Love Me or Leave Me Beste scenario Daniel Fuchs
Love Me or Leave Me Beste scenario Isobel Lennart
Love Me or Leave Me Beste acteur in een hoofdrol
Actor
James Cagney
Love Me or Leave Me Beste geluidsopname Wesley C. Miller
Love Me or Leave Me Beste nummer
I'll Never Stop Loving You (Music)
Nicholas Brodszky
Love Me or Leave Me Beste nummer
I'll Never Stop Loving You (Lyrics)
Sammy Cahn
Love Me or Leave Me Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Percy Faith
Love Me or Leave Me Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
George E. Stoll
Love Me or Leave Me Beste filmverhaal Daniel Fuchs
Marty Beste scenario Paddy Chayefsky
Marty Beste regie Delbert Mann
Marty Beste film
Best Motion Picture
Harold Hecht
Marty Beste art direction
(Black-and-White)
Walter Simonds
Marty Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Robert Priestley
Marty Beste art direction
(Black-and-White)
Edward S. Haworth
Marty Beste camerawerk
(Black-and-White)
Joseph LaShelle
Marty Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Ernest Borgnine
Marty Beste actrice in een bijrol Betsy Blair
Marty Beste acteur in een bijrol Joe Mantell
Men Against the Arctic Beste documentaire kortfilm Walt Disney
Mister Roberts Beste film
Best Motion Picture
Leland Hayward
Mister Roberts Beste geluidsopname William A. Mueller
Mister Roberts Beste acteur in een bijrol Jack Lemmon
No Hunting Beste animatie kortfilm Walt Disney
Not As A Stranger Beste geluidsopname Watson Jones
Oklahoma ! Beste camerawerk
(Color)
Robert Surtees
Oklahoma ! Beste geluidsopname Fred Hynes
Oklahoma ! Beste beeldmontage Gene Ruggiero
Oklahoma ! Beste beeldmontage George Boemler
Oklahoma ! Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Robert Russell Bennett
Oklahoma ! Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Jay Blackton
Oklahoma ! Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Adolph Deutsch
On the Twelth Day... Kortfilm (2 haspels) George K. Arthur
Pete Kelly's Blues Beste actrice in een bijrol Peggy Lee
Picnic Beste regie Joshua Logan
Picnic Beste film
Best Motion Picture
Fred Kohlmar
Picnic Beste art direction
(Color)
Jo Mielziner
Picnic Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Robert Priestley
Picnic Beste art direction
(Color)
William Flannery
Picnic Beste beeldmontage Charles Nelson
Picnic Beste beeldmontage William Lyon
Picnic Beste acteur in een bijrol Arthur O'Connell
Picnic Filmmuziek (drama of komedie) George Duning
The Battle of Gettysburg Kortfilm (2 haspels) Dore Schary
The Battle of Gettysburg Beste documentaire kortfilm Dore Schary
The Bridges at Toko-Ri Beste beeldmontage Alma Macrorie
The Bridges at Toko-Ri Beste speciale effecten ✔ Paramount Studio
The Court-Martial of Billy Mitchell Beste verhaal en scenario Emmet Lavery
The Court-Martial of Billy Mitchell Beste verhaal en scenario Milton Sperling
The Dam Busters Beste speciale effecten ✖ Associated British Picture Corporation Ltd
The Face of Lincoln Kortfilm (2 haspels) Wilbur T. Blume
The Face of Lincoln Beste documentaire kortfilm Wilbur T. Blume
The Legend of Rock-A-Bye Point Beste animatie kortfilm Walter Lantz
The Man With The Golden Arm Beste art direction
(Black-and-White)
Joseph C. Wright
The Man With The Golden Arm Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Darrell Silvera
The Man With The Golden Arm Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Frank Sinatra
The Man With The Golden Arm Filmmuziek (drama of komedie) Elmer Bernstein
The Pickwick Papers Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Beatrice Dawson
The Private War of Major Benson Beste filmverhaal Bob Mosher
The Private War of Major Benson Beste filmverhaal Joe Connelly