Oscars ® 1948

20-03-1948
Shrine Civic Auditorium

Gentleman’s Agreement” is de film die in 1948 niet alleen de prijs won voor ‘Beste Film’, de meeste nominaties achter zijn naam had (8) én net als de Kerstfilm “Miracle on 34th Street” (vreemd genoeg uitgebracht in mei 1947), de film was die het meeste Academy Awards won : drie.  De film kreeg immers ook de Prijs voor Beste Regie (Elia Kazan) en Beste Actrice in een Bijrol (Celeste Holm).

Met vijf nominaties en slechts één keer winst stelde “The Bishop’s Wife” wat teleur.  “Crossfire” verging het nog slechter : vijf genomineerd en geen enkele keer aangekondigd  als winnaar in een categorie.

Ook dat jaar werd een aantal Special Awards uitgereikt.  Italië kreeg er één voor de film “Shoe-Shine” terwijl ook James Baskett een Speciale Prijs kreeg voor de hartverwarmende manier waarop hij als Nonkel Remus de vriend en verteller voor alle kinderen in de wereld te zien was in de Disney-film “Song of the South”.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
A Double Life Beste regie George Cukor
A Double Life Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Ronald Colman
A Double Life Beste origineel scenario Ruth Gordon
A Double Life Beste origineel scenario Garson Kanin
A Double Life Filmmuziek (drama of komedie) Miklos Rozsa
A Voice Is Born : The Story of Niklos Gafni Kortfilm (2 haspels) Ben Blake
Black Narcissus Beste art direction
(Color) + Set Decoration
Alfred Junge
Black Narcissus Beste camerawerk
(Color)
Jack Cardiff
Body And Soul Beste acteur in een hoofdrol
Actor
John Garfield
Body And Soul Beste beeldmontage Francis D. Lyon
Body And Soul Beste beeldmontage Robert Parrish
Body And Soul Beste origineel scenario Abraham Polonsky
Boomerang! Beste scenario Richard Murphy
Brooklyn, U.S.A. Kortfilm (1 haspel) Thomas Mead
Captain from Castile Filmmuziek (drama of komedie) Alfred Newman
Champagne for Two Kortfilm (2 haspels) Harry Grey
Chip an’ Dale Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Climbing the Matterhorn Kortfilm (2 haspels) Irving Allen
Crossfire Beste scenario John Paxton
Crossfire Beste regie Edward Dmytryk
Crossfire Beste film
Best Motion Picture
RKO Radio
Crossfire Beste actrice in een bijrol Gloria Grahame
Crossfire Beste acteur in een bijrol Robert Ryan
Design for Death Beste documentaire Richard Fleischer
Design for Death Beste documentaire Sid Rogell
Design for Death Beste documentaire Theron Warth
Dr. Jekyll and Mr. Mouse Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Fred Quimby
Fiesta Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Johnny Green
Fight of the Wild Stallions Kortfilm (2 haspels) Thomas Mead
First Steps Beste documentaire kortfilm ✔ United Nations Division of Films and Visual Information
Forever Amber Filmmuziek (drama of komedie) David Raksin
Gentleman’s Agreement Beste scenario Moss Hart
Gentleman’s Agreement Beste regie Elia Kazan
Gentleman’s Agreement Beste film
Best Motion Picture
20th Century-Fox
Gentleman’s Agreement Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Dorothy McGuire
Gentleman’s Agreement Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Gregory Peck
Gentleman’s Agreement Beste beeldmontage Harmon Jones
Gentleman’s Agreement Beste actrice in een bijrol Celeste Holm
Gentleman’s Agreement Beste actrice in een bijrol Anne Revere
Give us the Earth Kortfilm (2 haspels) Herbert Morgan
Good News Beste nummer
Pass That Peace Pipe - Music + Lyrics
Ralph Blane
Good News Beste nummer
Pass That Peace Pipe - Music + Lyrics
Roger Edens
Good News Beste nummer
Pass That Peace Pipe - Music + Lyrics
Hugh Martin
Good-Bye Miss Turlock Kortfilm (1 haspel) Herbert Moulton
Great Expectations Beste scenario David Lean
Great Expectations Beste scenario Anthony Havelock-Allan
Great Expectations Beste scenario Ronald Neame
Great Expectations Beste regie David Lean
Great Expectations Beste film
Best Motion Picture
J. Arthur Rank
Great Expectations Beste art direction
(Black-and-White)
John Bryan
Great Expectations Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Wilfred Shingleton
Great Expectations Beste camerawerk
(Black-and-White)
Guy Green
Green Dolphin Street Beste camerawerk
(Black-and-White)
George J. Folsey
Green Dolphin Street Beste geluidsopname Douglas Shearer
Green Dolphin Street Beste beeldmontage George White
Green Dolphin Street Beste speciale effecten
Audible Effects
Michael Steinore
Green Dolphin Street Beste speciale effecten
Photographic Effects
A. Arnold Gillespie
Green Dolphin Street Beste speciale effecten
Photographic Effects
Warren Newcombe
Green Dolphin Street Beste speciale effecten
Audible Effects
Douglas Shearer
It Happened on Fifth Avenue Beste filmverhaal Herbert Clyde Lewis
It Happened on Fifth Avenue Beste filmverhaal Frederick Stephani
Journey Into Medicine Beste documentaire ✖ United States Department of State Office of Information and Educational Exchange
Kiss of Death Beste acteur in een bijrol Richard Widmark
Kiss of Death Beste filmverhaal Eleazar Lipsky
La Cage aux rossignols (US : A Cage of Nightingales) Beste filmverhaal Georges Chaperot
La Cage aux rossignols (US : A Cage of Nightingales) Beste filmverhaal René Wheeler
Life With Father Beste art direction
(Color) - Set Decoration
George J. Hopkins
Life With Father Beste art direction
(Color)
Robert M. Haas
Life With Father Beste camerawerk
(Color)
Peverell Marley
Life With Father Beste camerawerk
(Color)
William V. Skall
Life With Father Beste acteur in een hoofdrol
Actor
William Powell
Life With Father Filmmuziek (drama of komedie) Max Steiner
Miracle on 34th Street Beste scenario George Seaton
Miracle on 34th Street Beste film
Best Motion Picture
20th Century-Fox
Miracle on 34th Street Beste acteur in een bijrol Edmund Gwenn
Miracle on 34th Street Beste filmverhaal Valentine Davies
Monsieur Verdoux Beste origineel scenario Charles Chaplin
Moon Rockets Kortfilm (1 haspel) Jerry Fairbanks
Mother Wore Tights Beste camerawerk
(Color)
Harry Jackson
Mother Wore Tights Beste nummer
You Do - Music
Josef Myrow
Mother Wore Tights Beste nummer
You Do - Lyrics
Mack Gordon
Mother Wore Tights Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Alfred Newman
Mourning Becomes Electra Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Rosalind Russell
Mourning Becomes Electra Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Michael Redgrave
My Wild Irish Rose Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Max Steiner
My Wild Irish Rose Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Ray Heindorf
Now You See It Kortfilm (1 haspel) Pete Smith
Odd Man Out Beste beeldmontage Fergus McDonell
Passport to Nowhere Beste documentaire kortfilm Frederic Ullman Jr.
Pluto’s Blue Note Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Possessed Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Joan Crawford
Ride the Pink Horse Beste acteur in een bijrol Thomas Gomez
Road to Rio Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Robert Emmett Dolan
School in the Mailbox Beste documentaire kortfilm Australian News & Information Bureau
Sciuscia (US : Shoe-Shine) Beste origineel scenario Sergio Amidei
Sciuscia (US : Shoe-Shine) Beste origineel scenario Adolfo Franci
Sciuscia (US : Shoe-Shine) Beste origineel scenario C. G. Viola
Sciuscia (US : Shoe-Shine) Beste origineel scenario Cesare Zavattini
Smash-Up - The Story of a Woman Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Susan Hayward
Smash-Up - The Story of a Woman Beste filmverhaal Dorothy Parker
Smash-Up - The Story of a Woman Beste filmverhaal Frank Cavett
So You Want to Be in Pictures Kortfilm (1 haspel) Gordon Hollingshead
Song of the South Beste nummer
Zip-A-Dee-Doo-Dah - Lyrics
Ray Gilbert
Song of the South Beste nummer
Zip-A-Dee-Doo-Dah - Music
Allie Wrubel
Song of the South Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Paul J. Smith
Song of the South Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Charles Wolcott
Song of the South Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Daniele Amfitheatrof
T-Men Beste geluidsopname Jack Whitney
The Bachelor and the Bobby-Soxer Beste origineel scenario Sidney Sheldon
The Bishop’s Wife Beste regie Henry Koster
The Bishop’s Wife Beste film
Best Motion Picture
Samuel Goldwyn Productions
The Bishop’s Wife Beste geluidsopname Gordon Sawyer
The Bishop’s Wife Beste beeldmontage Monica Collingwood
The Bishop’s Wife Filmmuziek (drama of komedie) Hugo Friedhofer
The Egg and I Beste actrice in een bijrol Marjorie Main
The Farmer’s Daughter Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Loretta Young
The Farmer’s Daughter Beste acteur in een bijrol Charles Bickford
The Foxes of Harrow Beste art direction
(Black-and-White)
Lyle Wheeler
The Foxes of Harrow Beste art direction
(Black-and-White)
Maurice Ransford
The Foxes of Harrow Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Thomas Little
The Foxes of Harrow Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Paul S. Fox
The Ghost and Mrs. Muir Beste camerawerk
(Black-and-White)
Charles Lang
The Paradine Case Beste actrice in een bijrol Ethel Barrymore
The Perils of Pauline Beste nummer
I Wish I Didn't Love You So - Music + Lyrics
Frank Loesser
The Time, the Place and the Girl Beste nummer
A Gal In Calico - Music
Arthur Schwartz
The Time, the Place and the Girl Beste nummer
A Gal In Calico - Lyrics
Leo Robin
The World Is Rich Beste documentaire Paul Rotha
Tubby the Tuba Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
George Pal
Tweetie Pie Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Eddie Selzer
Unconquered Beste speciale effecten
Visual Effects
Gordon Jennings
Unconquered Beste speciale effecten
Visual Effects
Wallace Kelley
Unconquered Beste speciale effecten
Visual Effects
Paul Lerpae
Unconquered Beste speciale effecten
Visual Effects
Farciot Edouart
Unconquered Beste speciale effecten
Audible Effects
George Dutton
Unconquered Beste speciale effecten
Visual Effects
Devereux Jennings