Oscars ® 1939

23-02-1939
Biltmore Hotel (Biltmore Bowl)

In 1939 werden de Academy Awards - de 'Oscars' - voor de elfde keer uitgereikt.  You Can't Take It With You was maar liefst genomineerd voor 7 Oscars (!) en won naast de prijs voor Beste Regie (Frank Capra) ook de Prijs voor Outstanding Production, een categorie die later beter werd omschreven als 'Beste Film'.

The Adventures of Robin Hood was de film die in 1939 het meeste nominaties wist te verzilveren, drie keer prijs, respectievelijk voor Art Direction, Beste Muziek en Beste Beeldmontage.  Mickey Rooney en Deanna Durbin kregen een Speciale Prijs (in de vorm van miniatuurbeeldjes) voor de bijzondere manier waarop ze de jeugd gestalte gaven in de film.  Ook Harry M. Warner kreeg een Speciale Prijs voor de manier waarop hij historische gebeurtenissen in de beginperiode dat het Amerikaanse volk streefde naar vrijheid op het witte doek wist te brengen.  J. Arthur Ball kreeg ook al een Speciale Prijs voor zijn bijzondere bijdrage op vlak van camerawerk in de categorie kleur.  En ook Walt Disney kreeg een Speciale Prijs voor Snow White and the Seven Dwarfs, volgens de Academy een innovatie op vlak van (animatie)-film die al miljoenen mensen in vervoering had gebracht.

Ook filmmakers die gezorgd hadden voor Specifiek Camerawerk en Geluidseffecten in de Paramount-productie Spanw of the North kregen een Speciale Prijs : Gordon Jennings, bijgestaan door Jan Domela, Dev Jennings, Irmin Robers en Art Smith voor de Speciale effecten, Farciot Edouart, bijgestaan door Loyal Griggs voor hun 'transparanten'.  En tenslotte Loren Ryder, bijgestaan door Harry Mills, Louis H. Meskenkop en Walter Oberst voor de Geluidseffecten in de film.

Oliver Mars en Allen Davey tenslotte kregen ook al een Speciale Prijs voor hun kleurenfotografie/-camerawerk van de MGM-film Sweethearts.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
Alexander’s Ragtime Band Beste art direction Bernard Herzbrun
Alexander’s Ragtime Band Beste art direction Boris Leven
Alexander’s Ragtime Band Beste origineel verhaal Irving Berlin
Alexander’s Ragtime Band Buitengewone productie 20th Century-Fox
Alexander’s Ragtime Band Beste beeldmontage Barbara McLean
Alexander’s Ragtime Band Beste nummer
Now It Can Be Told - Music + Lyrics
Irving Berlin
Alexander’s Ragtime Band Filmmuziek Alfred Newman
Algiers Beste art direction Alexander Toluboff
Algiers Beste camerawerk James Wong Howe
Algiers Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Charles Boyer
Algiers Beste acteur in een bijrol Gene Lockhart
Angels With Dirty Faces Beste regie Michael Curtiz
Angels With Dirty Faces Beste acteur in een hoofdrol
Actor
James Cagney
Angels With Dirty Faces Beste origineel verhaal Rowland Brown
Army Girl Beste camerawerk Ernest Miller
Army Girl Beste camerawerk Harry Wild
Army Girl Beste geluidsopname Charles L. Lootens
Army Girl Beste muziek Victor Young
Block-heads Beste muziek Marvin Hatley
Blockade Beste origineel verhaal John Howard Lawson
Blockade Beste muziek Werner Janssen
Boys Town Beste scenario John Meehan
Boys Town Beste scenario Dore Schary
Boys Town Beste regie Norman Taurog
Boys Town Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Spencer Tracy
Boys Town Beste origineel verhaal Eleanore Griffin
Boys Town Beste origineel verhaal Dore Schary
Boys Town Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
Brave Little Tailor Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Breaking the Ice Beste muziek Victor Young
Carefree Beste art direction Polglase Van Nest
Carefree Beste nummer
Change Partners - Music + Lyrics
Irving Berlin
Carefree Filmmuziek Victor Baravalle
Ferdinand The Bull Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Four Daughters Beste scenario Julius J. Epstein
Four Daughters Beste scenario Lenore Coffee
Four Daughters Beste regie Michael Curtiz
Four Daughters Buitengewone productie Warner Bros.
Four Daughters Buitengewone productie First National
Four Daughters Beste geluidsopname Nathan Levinson
Four Daughters Beste acteur in een bijrol John Garfield
Girls’ School Filmmuziek Morris Stoloff
Girls’ School Filmmuziek Gregory Stone
Going Places Beste nummer
Jeepers Creepers - Music
Harry Warren
Going Places Beste nummer
Jeepers Creepers - Lyrics
Johnny Mercer
Good Scouts Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Holiday (1938) Beste art direction Stephen Goosson
Holiday (1938) Beste art direction Lionel Banks
Hunky and Spunky Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Paramount
If I Were King Beste art direction Hans Dreier
If I Were King Beste art direction John B. Goodman
If I Were King Beste geluidsopname Loren L. Ryder
If I Were King Beste acteur in een bijrol Basil Rathbone
If I Were King Beste muziek Richard Hageman
Jezebel Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Bette Davis
Jezebel Beste camerawerk Ernest Haller
Jezebel Buitengewone productie Warner Bros.
Jezebel Filmmuziek Max Steiner
Jezebel Beste actrice in een bijrol Fay Bainter
Kentucky Beste acteur in een bijrol Walter Brennan
La Grande Illusion (US : Grand Illusion) Buitengewone productie ✖ Réalization D'Art Cinématographique
Mad About Music Beste art direction Jack Otterson
Mad About Music Beste camerawerk Joseph Valentine
Mad About Music Beste origineel verhaal Frederick Kohner
Mad About Music Beste origineel verhaal Marcella Burke
Mad About Music Filmmuziek Frank Skinner
Mad About Music Filmmuziek Charles Previn
Mannequin Beste nummer
Always And Always - Music
Edward Ward
Mannequin Beste nummer
Always And Always - Lyrics
Chet Forrest
Mannequin Beste nummer
Always And Always - Lyrics
Bob Wright
Marie Antoinette Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Norma Shearer
Marie Antoinette Beste art direction Cedric Gibbons
Marie Antoinette Beste acteur in een bijrol Robert Morley
Marie Antoinette Beste muziek Herbert Stothart
Merrily We Live Beste art direction Charles D. Hall
Merrily We Live Beste camerawerk Norbert Brodine
Merrily We Live Beste geluidsopname Elmer A. Raguse
Merrily We Live Beste nummer
Merrily We Live - Music
Phil Charig
Merrily We Live Beste nummer
Merrily We Live - Lyrics
Arthur Quenzer
Merrily We Live Beste actrice in een bijrol Billie Burke
Mother Goose Goes Hollywood Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Of Human Hearts Beste actrice in een bijrol Beulah Bondi
Pacific Liner Beste muziek Russell Bennett
Pygmalion Beste scenario
Adaptation
W.P. Lipscomb
Pygmalion Beste scenario
Adaptation
Cecil Lewis
Pygmalion Beste scenario
Screenplay and Dialogue
George Bernard Shaw
Pygmalion Beste scenario
Adaptation
Ian Dalrymple
Pygmalion Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Wendy Hiller
Pygmalion Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Leslie Howard
Pygmalion Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
Storm Over Bengal Filmmuziek Cy Feuer
Suez Beste camerawerk Peverell Marley
Suez Beste geluidsopname Edmund H. Hansen
Suez Beste muziek Louis Silvers
Sweethearts Beste geluidsopname Douglas Shearer
Sweethearts Filmmuziek Herbert Stothart
Swingtime in the Movies Kortfilm (2 haspels) Warner Bros.
Test Pilot Beste origineel verhaal Frank Wead
Test Pilot Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
Test Pilot Beste beeldmontage Tom Held
That Certain Age Beste geluidsopname Bernard B. Brown
That Certain Age Beste nummer
My Own - Music
Jimmy McHugh
That Certain Age Beste nummer
My Own - Lyrics
Harold Adamson
That Mothers Might Live Kortfilm (1 haspel) Metro-Goldwyn-Mayer
The Adventures of Robin Hood Beste art direction Carl J. Weyl
The Adventures of Robin Hood Buitengewone productie Warner Bros.
The Adventures of Robin Hood Buitengewone productie First National
The Adventures of Robin Hood Beste beeldmontage Ralph Dawson
The Adventures of Robin Hood Beste muziek Erich Wolfgang Korngold
The Adventures of Tom Sawyer Beste art direction Lyle Wheeler
The Big Broadcast of 1938 Beste nummer
Thanks For The Memory - Lyrics
Leo Robin
The Big Broadcast of 1938 Beste nummer
Thanks For The Memory - Music
Ralph Rainger
The Buccaneer Beste camerawerk Victor Milner
The Citadel Beste scenario Ian Dalrymple
The Citadel Beste scenario Frank Wead
The Citadel Beste scenario Elizabeth Hill
The Citadel Beste regie King Vidor
The Citadel Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Robert Donat
The Citadel Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
The Cowboy and the Lady Beste geluidsopname Thomas T. Moulton
The Cowboy and the Lady Beste nummer
The Cowboy And The Lady - Music
Lionel Newman
The Cowboy and the Lady Beste nummer
The Cowboy And The Lady - Lyrics
Arthur Quenzer
The Cowboy and the Lady Beste muziek Alfred Newman
The Declaration of Independence Kortfilm (2 haspels) Warner Bros.
The Goldwyn Follies Beste art direction Richard Day
The Goldwyn Follies Filmmuziek Alfred Newman
The Great Heart Kortfilm (1 haspel) Metro-Goldwyn-Mayer
The Great Waltz Beste camerawerk Joseph Ruttenberg
The Great Waltz Beste beeldmontage Tom Held
The Great Waltz Beste actrice in een bijrol Miliza Korjus
The Lady Objects Beste nummer
A Mist Over The Moon - Lyrics
Oscar Hammerstein II
The Lady Objects Beste nummer
A Mist Over The Moon - Music
Ben Oakland
The Young in Heart Beste camerawerk Leon Shamroy
The Young in Heart Filmmuziek Franz Waxman
The Young in Heart Beste muziek Franz Waxman
There Goes My Heart Filmmuziek Marvin Hatley
They’re Always Caught Kortfilm (2 haspels) Metro-Goldwyn-Mayer
Three Comrades Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Margaret Sullavan
Timber Toppers Kortfilm (1 haspel) 20th Century-Fox
Tropic Holiday Filmmuziek Boris Morros
Under Western Stars Beste nummer
Dust - Music + Lyrics
Johnny Marvin
Vivacious Lady Beste camerawerk Robert De Grasse
Vivacious Lady Beste geluidsopname John O. Aalberg
White Banners Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Fay Bainter
You Can’t Take It With You Beste scenario Robert Riskin
You Can’t Take It With You Beste regie Frank Capra
You Can’t Take It With You Beste camerawerk Joseph Walker
You Can’t Take It With You Buitengewone productie Columbia
You Can’t Take It With You Beste geluidsopname John Livadary
You Can’t Take It With You Beste beeldmontage Gene Havlick
You Can’t Take It With You Beste actrice in een bijrol Spring Byington