Oscars ® 1950

23-03-1950
RKO Pantages Theatre

Deze keer was het de beurt aan acteur Paul Douglas om de show te presenteren.

The Heiress” was de grote winnaar van de 1950-editie van de Oscarshow.  Niet dat 4 gewonnen beeldjes nu zo spectaculair is (de film was genomineerd in 8 categorieën) maar geen enkele film deed beter die avond.

All The King’s Men” kreeg de Prijs voor Beste Film en won 3 Oscars.  De film werd zeven keer genomineerd.  Ook de Prijs voor Beste Acteur (Broderick Crawford) en beste Actrice in een Bijrol (Mercedes McCambridge) werden in de wacht gesleept.

Battleground” en “Champion” werden elk zes keer genomineerd en wonnen respectievelijk twee Academy Awards en 1 Oscar.

Come to the Stable” bleef ver onder de verwachtingen, meer nog, het was eigenlijk de grote verliezer.  De film was zeven keer genomineerd maar viel geen enkele keer in de prijzen.

De film “Ladri di Biciclette” of “The Bicycle Thief” kreeg een Special Foreign Language Film Award naast de Academy Award voor het Beste Scenario.  De Academy Board of Governors hadden die gekozen als bijzonderste buitenlandse film die in 1949 werd uitgebracht.  Een Speciale Prijs of noem het een Ereprijs in een tot dan toe nog niet bestaande categorie.  Dus niet echt eentje die meetelt in het aantal gewonnen Oscars…  In 1957 was er voor het eerst sprake van de beste Foreign Language Film en die was dan weer wél een officiële categorie die men zou aanhouden…  Tot dan, met uitzonder van 1954 (ja ja…) deed men het op deze alternatieve manier…

Ook nu weer waren er dus Speciale prijzen.  Bobby Driscoll kreeg er één als uitstekende kindacteur.  Fred Astaire kreeg er één voor zijn artisticiteit en zijn bijzondere werkwijze wat muzikale films betreft.   Cecil B. DeMille kreeg er ook één, niet verwonderlijk en volledig terecht want DeMille was toen al een pionier op vlak van langspeelfilms en al 37 jaar actief in de business (!).

Jean Hersholt tenslotte kreeg er ook één, voor de voortreffelijke diensten die ze aan de filmindustrie had verstrekt…

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
1848 Beste documentaire kortfilm ✖ French Cinema General Cooperative
A Chance to Live Beste documentaire kortfilm Richard de Rochemont
A Letter to Three Wives Beste scenario Joseph L. Mankiewicz
A Letter to Three Wives Beste regie Joseph L. Mankiewicz
A Letter to Three Wives Beste film
Best Motion Picture
20th Century-Fox
All The King’s Men Beste scenario Robert Rossen
All The King’s Men Beste regie Robert Rossen
All The King’s Men Beste film
Best Motion Picture
Robert Rossen Productions
All The King’s Men Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Broderick Crawford
All The King’s Men Beste beeldmontage Robert Parrish
All The King’s Men Beste beeldmontage Al Clark
All The King’s Men Beste actrice in een bijrol Mercedes McCambridge
All The King’s Men Beste acteur in een bijrol John Ireland
Aquatic House-Party Kortfilm (1 haspel) Jack Eaton
Battleground Beste regie William A. Wellman
Battleground Beste film
Best Motion Picture
Metro-Goldwyn-Mayer
Battleground Beste camerawerk
(Black-and-White)
Paul C. Vogel
Battleground Beste beeldmontage John Dunning
Battleground Beste acteur in een bijrol James Whitmore
Battleground Beste verhaal en scenario Robert Pirosh
Beyond the Forest Filmmuziek (drama of komedie) Max Steiner
Champion Beste scenario Carl Foreman
Champion Beste camerawerk
(Black-and-White)
Franz Planer
Champion Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Kirk Douglas
Champion Beste beeldmontage Harry Gerstad
Champion Beste acteur in een bijrol Arthur Kennedy
Champion Filmmuziek (drama of komedie) Dimitri Tiomkin
Chase of Death Kortfilm (2 haspels) Irving Allen
Come to the Stable
Come to the Stable Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Loretta Young
Come to the Stable Beste art direction
(Black-and-White)
Lyle Wheeler
Come to the Stable Beste art direction
(Black-and-White)
Joseph C. Wright
Come to the Stable Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Thomas Little
Come to the Stable Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Paul S. Fox
Come to the Stable Beste camerawerk
(Black-and-White)
Joseph LaShelle
Come to the Stable Beste nummer
Through A Long And Sleepless Night - Music
Alfred Newman
Come to the Stable Beste nummer
Through A Long And Sleepless Night - Lyrics
Mack Gordon
Come to the Stable Beste actrice in een bijrol Celeste Holm
Come to the Stable Beste actrice in een bijrol Elsa Lanchester
Come to the Stable Beste filmverhaal Clare Boothe Luce
Daybreak in Udi Beste documentaire Crown Film Unit
Edward, My Son Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Deborah Kerr
For Scent-imental Reasons Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Eddie Selzer
Hatch Up Your Troubles Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Fred Quimby
It Happens Every Spring Beste filmverhaal Shirley W. Smith
It Happens Every Spring Beste filmverhaal Valentine Davies
It’s a Great Feeling Beste nummer
It's A Great Feeling - Music
Jule Styne
It’s a Great Feeling Beste nummer
It's A Great Feeling - Lyrics
Sammy Cahn
Jolson Sings Again Beste camerawerk
(Color)
William Snyder
Jolson Sings Again Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Morris Stoloff
Jolson Sings Again Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
George Duning
Jolson Sings Again Beste verhaal en scenario Sidney Buchman
Kenji Comes Home Beste documentaire Paul F. Heard
Ladri di biciclette (US : The Bicycle Thief) Beste scenario Cesare Zavattini
Little Women Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Edwin B. Willis
Little Women Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Jack Moore
Little Women Beste art direction
(Color)
Cedric Gibbons
Little Women Beste art direction
(Color)
Paul Groesse
Little Women Beste camerawerk
(Color)
Robert Planck
Little Women Beste camerawerk
(Color)
Charles Schoenbaum
Look for the Silver Lining Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Ray Heindorf
Madame Bovary Beste art direction
(Black-and-White)
Cedric Gibbons
Madame Bovary Beste art direction
(Black-and-White)
Jack Martin Smith
Madame Bovary Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Edwin B. Willis
Madame Bovary Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Richard Pefferle
Mighty Joe Young Beste speciale effecten ARKO Productions
Mother Is a Freshman Beste kostuumontwerp
(Color)
Kay Nelson
My Foolish Heart Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Susan Hayward
My Foolish Heart Beste nummer
My Foolish Heart - Lyrics
Ned Washington
My Foolish Heart Beste nummer
My Foolish Heart - Music
Victor Young
Neptune’s Daughter Beste nummer
Baby, It's Cold Outside - Music + Lyrics
Frank Loesser
On the Town Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Lennie Hayton
On the Town Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Roger Edens
Once More, My Darling Beste geluidsopname Leslie I. Carey
Paisa (Paisan) Beste verhaal en scenario Sergio Amidei
Paisa (Paisan) Beste verhaal en scenario Marcello Pagliero
Paisa (Paisan) Beste verhaal en scenario Roberto Rossellini
Paisa (Paisan) Beste verhaal en scenario Alfred Hayes
Paisa (Paisan) Beste verhaal en scenario Federico Fellini
Passport to Pimlico Beste verhaal en scenario T.E.B. Clarke
Pinky
Pinky Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Jeanne Crain
Pinky Beste actrice in een bijrol Ethel Barrymore
Pinky Beste actrice in een bijrol Ethel Waters
Prince of Foxes Beste camerawerk
(Black-and-White)
Leon Shamroy
Prince of Foxes Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Vittorio Nino Novarese
Roller Derby Girl Kortfilm (1 haspel) Justin Herman
Sand Beste camerawerk
(Color)
Charles Clarke
Sands of Iwo Jima Beste acteur in een hoofdrol
Actor
John Wayne
Sands of Iwo Jima Beste geluidsopname Daniel J. Bloomberg
Sands of Iwo Jima Beste beeldmontage Richard L. Van Enger
Sands of Iwo Jima Beste filmverhaal Harry Brown
Saraband (Saraband for Dead Lovers) Beste art direction
(Color)
Jim Morahan
Saraband (Saraband for Dead Lovers) Beste art direction
(Color)
William Kellner
Saraband (Saraband for Dead Lovers) Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Michael Relph
She Wore a Yellow Ribbon Beste camerawerk
(Color)
Winton Hoch
Snow Carnival Kortfilm (2 haspels) Gordon Hollingshead
So Dear to My Heart Beste nummer
Lavender Blue - Music
Eliot Daniel
So Dear to My Heart Beste nummer
Lavender Blue - Lyrics
Larry Morey
So Much for So Little Beste documentaire kortfilm Eddie Selzer
So You Think You’re Not Guilty Kortfilm (1 haspel) Gordon Hollingshead
Spills and Chills Kortfilm (1 haspel) Walton C. Ament
The Adventures of Don Juan Beste art direction
(Color)
Edward Carrere
The Adventures of Don Juan Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Lyle Reifsnider
The Adventures of Don Juan Beste kostuumontwerp
(Color)
Travilla
The Adventures of Don Juan Beste kostuumontwerp
(Color)
Marjorie Best
The Adventures of Don Juan Beste kostuumontwerp
(Color)
Leah Rhodes
The Barkleys of Broadway Beste camerawerk
(Color)
Harry Stradling Sr.
The Boy and the Eagle Kortfilm (2 haspels) William Lasky
The Fallen Idol Beste scenario Graham Greene
The Fallen Idol Beste regie Carol Reed
The Grass Is Always Greener Kortfilm (2 haspels) Gordon Hollingshead
The Hasty Heart Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Richard Todd
The Heiress Beste regie William Wyler
The Heiress Beste film
Best Motion Picture
Paramount
The Heiress Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Olivia de Havilland
The Heiress Beste art direction
(Black-and-White)
John Meehan
The Heiress Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Emile Kuri
The Heiress Beste art direction
(Black-and-White)
Harry Horner
The Heiress Beste camerawerk
(Black-and-White)
Leo Tover
The Heiress Beste acteur in een bijrol Ralph Richardson
The Heiress Filmmuziek (drama of komedie) Aaron Copland
The Heiress Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Edith Head
The Heiress Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Gile Steele
The Magic Fluke Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Stephen Bosustow
The Quiet One Beste verhaal en scenario Sidney Meyers
The Quiet One Beste verhaal en scenario Helen Levitt
The Quiet One Beste verhaal en scenario Janice Loeb
The Rising Tide Beste documentaire kortfilm ✖ St. Francis-Xavier University, Antigonish, Nova Scotia
The Stratton Story Beste filmverhaal Douglas Morrow
The Window Beste beeldmontage Frederic Knudtson
Toy Tinkers Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Tulsa Beste speciale effecten Walter Wanger Pictures
Twelve O’Clock High Beste film
Best Motion Picture
20th Century-Fox
Twelve O’Clock High Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Gregory Peck
Twelve O’Clock High Beste geluidsopname Thomas T. Moulton
Twelve O’Clock High Beste acteur in een bijrol Dean Jagger
Van Gogh Kortfilm (2 haspels) Gaston Diehl
Van Gogh Kortfilm (2 haspels) Robert Hessens
Water Trix Kortfilm (1 haspel) Pete Smith
White Heat Beste filmverhaal Virginia Kellogg