Oscars ® 1938

10-03-1938
Biltmore hotel (Biltmore Bowl)

In 1938 werden de Academy Awards - de 'Oscars' - voor de tiende keer uitgereikt, zij het een week later dan gepland.  De reden hiervoor was de overvloedige regenval met overstromingen in Los Angels tot gevolg.  The Life of Emile Zola won de Prijs voor Outstanding Production, een categorie die later beter werd omschreven als 'Beste Film', maar viel ook in de prijzen in de categorie 'Beste Acteur in een Bijrol' (Joseph Schildkraut), Beste Scenario (Norma Reilly Raine, Heinz Gerald en Geza Herczeg).  Met drie gewonnen beeldjes deed geen enkele film beter dat jaar, iets wat ook al opging voor het aantal nominaties, tien stuks in het geval van The Life of Emile Zola.

Luise Rainer was de eerste actrice ooit die een tweede Academy Award won.  De Prijs voor Beste Dansregie werd voor het laatst uitgereikt, deze keer aan Hermes Pan voor het nummer Fun House uit de film Damsel in Distress.

Er werden nogal wat Speciale Prijzen uitgereikt dat jaar : Mack Sennett, Edgar Bergen, het 'Museum of Modern Art Film Library' en W. Howard Greene waren de gelukkigen.  Green kreeg de Speciale Prijs voor zijn camerawerk (in kleur) voor de film A Star Is Born.  Een select groepje van toonaangevende cameralui die alle kleurenfilms die in de loop van één jaar waren gemaakt (!) hadden bekeken selecteerden Green als winnaar.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
A Damsel in Distress Beste art direction Carroll Clark
A Damsel in Distress Dansregie
Fun House
✔ Dansregisseur A Damsel in Distress
A Day at the Races Dansregie
All God's Children Got Rhythm
✖ Dansregisseur A Day at the Races
A Night at the Movies Kortfilm (1 haspel) Metro-Goldwyn-Mayer
A Star Is Born Beste scenario Dorothy Parker
A Star Is Born Beste scenario Robert Carson
A Star Is Born Beste scenario Alan Campbell
A Star Is Born Beste regie William A. Wellman
A Star Is Born Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Janet Gaynor
A Star Is Born Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Fredric March
A Star Is Born Beste origineel verhaal William A. Wellman
A Star Is Born Beste origineel verhaal Robert Carson
A Star Is Born Buitengewone productie Selznick International Pictures
A Star Is Born Buitengewone productie Selznick International Pictures
A Star Is Born Beste assistent-regisseur Eric Stacey
Ali Baba Goes to Town Dansregie
Swing Is Here to Stay
✖ Dansregisseur Ali Baba Goes to Town
Artists and Models Beste nummer
Whispers In The Dark - Lyrics
Leo Robin
Artists and Models Beste nummer
Whispers In The Dark - Music
Frederick Hollander
Black Legion Beste origineel verhaal Robert Lord
Camille Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Greta Garbo
Captains Courageous Beste scenario Dale Van Every
Captains Courageous Beste scenario John Lee Mahin
Captains Courageous Beste scenario Marc Connelly
Captains Courageous Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Spencer Tracy
Captains Courageous Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
Captains Courageous Beste beeldmontage Elmo Veron
Conquest Beste art direction Cedric Gibbons
Conquest Beste art direction William Horning
Conquest Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Charles Boyer
Dead End Beste art direction Richard Day
Dead End Beste camerawerk Gregg Toland
Dead End Buitengewone productie Samuel Goldwyn Productions
Dead End Beste actrice in een bijrol Claire Trevor
Deep South Kortfilm (2 haspels) RKO Radio
Educated Fish Beste animatie kortfilm Paramount
Every Day’s A Holiday Beste art direction Wiard Ihnen
Hitting a New High Beste geluidsopname John O. Aalberg
In Old Chicago Beste origineel verhaal Niven Busch
In Old Chicago Buitengewone productie 20th Century-Fox
In Old Chicago Beste geluidsopname Edmund H. Hansen
In Old Chicago Beste assistent-regisseur Robert Webb
In Old Chicago Filmmuziek Louis Silvers
In Old Chicago Beste actrice in een bijrol Alice Brady
Lost Horizon Beste art direction Stephen Goosson
Lost Horizon Buitengewone productie Columbia
Lost Horizon Beste geluidsopname John Livadary
Lost Horizon Beste beeldmontage Gene Havlick
Lost Horizon Beste beeldmontage Gene Milford
Lost Horizon Beste assistent-regisseur C. C. Coleman Jr.
Lost Horizon Filmmuziek
(Dimitri Tiomkin)
Morris Stoloff
Lost Horizon Beste acteur in een bijrol H.B. Warner
Make a Wish Filmmuziek
(Dr. Hugo Riesenfeld)
Dr. Hugo Riesenfeld
Manhattan Merry-Go-Round Beste art direction John Victor Mackay
Maytime Beste geluidsopname Douglas Shearer
Maytime Filmmuziek
(Herbert Stothart)
Nat W. Finston
Mr. Dodd Takes the Air Beste nummer
Remember Me - Music
Harry Warren
Mr. Dodd Takes the Air Beste nummer
Remember Me - Lyrics
Al Dubin
Night Must Fall Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Robert Montgomery
Night Must Fall Beste actrice in een bijrol Dame May Whitty
One Hundred Men and a Girl Beste origineel verhaal Hans Kräly
One Hundred Men and a Girl Buitengewone productie Universal
One Hundred Men and a Girl Beste geluidsopname Homer G. Tasker
One Hundred Men and a Girl Beste beeldmontage Bernard W. Burton
One Hundred Men and a Girl Filmmuziek Charles Previn
Penny Wisdom Beste kortfilm
Short Subject (Color)
Pete Smith
Popular Science J-7-1 Beste kortfilm
Short Subject (Color)
Paramount
Portia on Trial Filmmuziek
(Alberto Colombo)
Alberto Colombo
Quality Street Filmmuziek
(Roy Webb)
Roy Webb
Ready, Willing and Able Dansregie
Too Marvelous for Words
✖ Dansregisseur Ready, Willing and Able
Romance of Radium Kortfilm (1 haspel) Pete Smith
Shall We Dance Beste nummer
They Can't Take That Away From Me - Lyrics
Ira Gershwin
Shall We Dance Beste nummer
They Can't Take That Away From Me - Music
George Gershwin
Should Wives Work ? Kortfilm (2 haspels) RKO Radio
Snow White and the Seven Dwarfs Filmmuziek
(Frank Churchill, Leigh Harline en Paul J. Smith)
Leigh Harline
Something to Sing About Filmmuziek
(Victor Schertzinger)
C. Bakaleinikoff
Souls at Sea Beste art direction Roland Anderson
Souls at Sea Beste art direction Hans Dreier
Souls at Sea Beste assistent-regisseur Hal Walker
Souls at Sea Filmmuziek
(W. Franke Harling en Milan Roder)
Boris Morros
Stage Door Beste scenario Morris Ryskind
Stage Door Beste scenario Anthony Veiller
Stage Door Beste regie Gregory La Cava
Stage Door Buitengewone productie RKO Radio
Stage Door Beste actrice in een bijrol Andrea Leeds
Stella Dallas Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Barbara Stanwyck
Stella Dallas Beste actrice in een bijrol Anne Shirley
The Awful Truth Beste scenario Vina Delmar
The Awful Truth Beste regie Leo McCarey
The Awful Truth Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Irene Dunne
The Awful Truth Buitengewone productie Columbia
The Awful Truth Beste beeldmontage Al Clark
The Awful Truth Beste acteur in een bijrol Ralph Bellamy
The Girl Said No Beste geluidsopname A. E. Kaye
The Good Earth Beste regie Sidney Franklin
The Good Earth Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Luise Rainer
The Good Earth Beste camerawerk Karl Freund
The Good Earth Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
The Good Earth Beste beeldmontage Basil Wrangell
The Hurricane Beste geluidsopname Thomas T. Moulton
The Hurricane Filmmuziek
(Alfred Newman)
Alfred Newman
The Hurricane Beste acteur in een bijrol Thomas Mitchell
The Life of Emile Zola Beste scenario Heinz Herald
The Life of Emile Zola Beste scenario Geza Herczeg
The Life of Emile Zola Beste scenario Norman Reilly Raine
The Life of Emile Zola Beste regie William Dieterle
The Life of Emile Zola Beste art direction Anton Grot
The Life of Emile Zola Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Paul Muni
The Life of Emile Zola Beste origineel verhaal Heinz Herald
The Life of Emile Zola Beste origineel verhaal Geza Herczeg
The Life of Emile Zola Buitengewone productie Warner Bros.
The Life of Emile Zola Beste geluidsopname Nathan Levinson
The Life of Emile Zola Beste assistent-regisseur Russ Saunders
The Life of Emile Zola Filmmuziek
(Max Steiner)
Leo Forbstein
The Life of Emile Zola Beste acteur in een bijrol Joseph Schildkraut
The Little Match Girl Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Charles Mintz
The Man Without a Country Beste kortfilm
Short Subject (Color)
Warner Bros.
The Old Mill Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
The Prisoner of Zenda Beste art direction Lyle Wheeler
The Prisoner of Zenda Filmmuziek
(Alfred Newman)
Alfred Newman
The Private Life of the Gannets Kortfilm (1 haspel) Skibo Productions
Thin Ice Dansregie
Prince Igor Suite
✖ Dansregisseur Thin Ice
Topper Beste geluidsopname Elmer A. Raguse
Topper Beste acteur in een bijrol Roland Young
Torture Money Kortfilm (2 haspels) Metro-Goldwyn-Mayer
Varsity Show Dansregie
The Finale
✖ Dansregisseur Varsity Show
Waikiki Wedding Beste nummer
Sweet Leilani - Music + Lyrics
Harry Owens
Waikiki Wedding Dansregie
Luau
✖ Dansregisseur Waikiki Wedding
Walter Wanger’s Vogues of 1938 Beste art direction Alexander Toluboff
Walter Wanger’s Vogues of 1938 Beste nummer
That Old Feeling - Music
Sammy Fain
Walter Wanger’s Vogues of 1938 Beste nummer
That Old Feeling - Lyrics
Lew Brown
Way Out West Filmmuziek
(Marvin Hatley)
Marvin Hatley
Wee Willie Winkie Beste art direction William S. Darling
Wee Willie Winkie Beste art direction David Hall
Wells Fargo Beste geluidsopname Loren L. Ryder
Wings Over Honolulu Beste camerawerk Joseph Valentine
You’re a Sweetheart Beste art direction Jack Otterson