Oscars ® 1935

27-02-1935
Biltmore Bowl (Biltmore Hotel)

In 1935 werden de Academy Awards - de 'Oscars' - voor de zevende keer uitgereikt.  It Happened One Night was niet alleen de winnaar in de categorie Outstanding Production maar won ook de Prijs voor 'Beste Acteur' (Clark Gable), 'Beste Actrice' (Claudette Colbert), 'Beste Regie' (Frank Carpa) en 'Beste Bewerkt Scenario' (Robert Riskin).  Er was dit jaar opvallend veel protest wanneer de genomineerden werden bekendgemaakt, zo konden velen het maar moeilijk begrijpen laat staan aanvaarden dat Bette Davis de Prijs voor Beste Actrice niet won en Myrna Loy zelfs niet genomineerd werd voor deze categorie.

1935 was ook het jaar waarin de Academy Awards voor muziek hun intrede deden, respectievelijk in de categorie 'Scoring' (Filmuziek) en 'Song' (Beste Nummer), net als een Oscar voor Beste Beeldmontage ('Film Editiing').

Shirley Temple kreeg een Speciale Prijs voor haar bijzonder bijdrage aan het medium film in het jaar 1934.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
Bosom Friends Kortfilm (nieuwigheid) Skibo Productions
City of Wax Kortfilm (nieuwigheid) Stacy Woodard
City of Wax Kortfilm (nieuwigheid) Horace Woodard
Cleopatra Beste camerawerk Victor Milner
Cleopatra Buitengewone productie Paramount
Cleopatra Beste geluidsopname Franklin Hansen
Cleopatra Beste beeldmontage Anne Bauchens
Cleopatra Beste assistent-regisseur Cullen Tate
Eskimo Beste beeldmontage Conrad A. Nervig
Flirtation Walk Buitengewone productie First National
Flirtation Walk Beste geluidsopname Nathan Levinson
Flying Down to Rio Beste nummer
Carioca - Lyrics
Edward Eliscu
Flying Down to Rio Beste nummer
Carioca - Lyrics
Gus Kahn
Flying Down to Rio Beste nummer
Carioca - Music
Vincent Youmans
Here Comes the Navy Buitengewone productie Warner Bros.
Hide-Out Beste origineel verhaal
Writing (Original Story)
Mauri Grashin
Holiday Land Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Charles Mintz
Imitation of Life Buitengewone productie Universal
Imitation of Life Beste geluidsopname Theodore Soderberg
Imitation of Life Beste assistent-regisseur Scott Beal
It Happened One Night Beste regie Frank Capra
It Happened One Night Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Robert Riskin
It Happened One Night Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Claudette Colbert
It Happened One Night Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Clark Gable
It Happened One Night Buitengewone productie Columbia
Jolly Little Elves Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walter Lantz
La Cucaracha Kortfilm (komedie) Kenneth Macgowan
Manhattan Melodrama Beste origineel verhaal
Writing (Original Story)
Arthur Caesar
Men in Black Kortfilm (komedie) Jules White
Of Human Bondage Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Bette Davis
One Night of Love Beste regie Victor Schertzinger
One Night of Love Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Grace Moore
One Night of Love Buitengewone productie Columbia
One Night of Love Beste geluidsopname John Livadary
One Night of Love Beste beeldmontage Gene Milford
One Night of Love Filmmuziek
(Victor Schertzinger en Gus Kahn)
Louis Silvers
Operator 13 Beste camerawerk George J. Folsey
She Loves Me Not Beste nummer
Love In Bloom - Music
Ralph Rainger
She Loves Me Not Beste nummer
Love In Blossom - Lyrics
Leo Robin
Strikes and Spares Kortfilm (nieuwigheid) Pete Smith
The Affairs of Cellini Beste art direction Richard Day
The Affairs of Cellini Beste camerawerk Charles Rosher
The Affairs of Cellini Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Frank Morgan
The Affairs of Cellini Beste geluidsopname Thomas T. Moulton
The Barretts of Wimpole Street Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Norma Shearer
The Barretts of Wimpole Street Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
The Gay Divorcee Beste art direction Polglase Van Nest
The Gay Divorcee Beste art direction Carroll Clark
The Gay Divorcee Buitengewone productie RKO Radio
The Gay Divorcee Beste geluidsopname Carl Dreher
The Gay Divorcee Beste nummer
The Continental - Music
Con Conrad
The Gay Divorcee Beste nummer
The Continental - Lyrics
Herb Magidson
The Gay Divorcee Filmmuziek
(Kenneth Webb en Samuel Hoffenstein)
Max Steiner
The House of Rothschild Buitengewone productie 20th Century
The Lost Patrol Filmmuziek
(Max Steiner)
Max Steiner
The Merry Widow Beste art direction Frederic Hope
The Merry Widow Beste art direction Cedric Gibbons
The Richest Girl in the World Beste origineel verhaal
Writing (Original Story)
Norman Krasna
The Thin Man Beste regie W.S. Van Dyke
The Thin Man Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Frances Goodrich
The Thin Man Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Albert Hackett
The Thin Man Beste acteur in een hoofdrol
Actor
William Powell
The Thin Man Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
The Tortoise and the Hare Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
The White Parade Buitengewone productie Jesse L. Lasky
The White Parade Beste geluidsopname Edmund H. Hansen
Viva Villa ! Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Ben Hecht
Viva Villa ! Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
Viva Villa ! Beste geluidsopname Douglas Shearer
Viva Villa ! Beste assistent-regisseur John S. Waters
What, No Men ? Kortfilm (komedie) Warner Bros.