Oscars ® 1934

16-03-1934
Ambassador Hotel (Fiesta Room)

In 1934 werden de Academy Awards - de 'Oscars' - voor de zesde keer uitgereikt en won "Cavalcade' de prijs won Outstanding Production, door sommigen geïnterpreteerd als Beste Film maar ook die voor Beste Art Direction (William S. Darling) en Beste Regie (Frank Lloyd).  De datum waarin de films moesten uitgebracht worden om in aanmerking te komen voor een Academy Award werd ook bijgestuurd.  Daar waar men vroeger een kalenderjaar als periode gebruikte koos men nu voor een langere periode : van augustus 1932 tot december 1933.  De show werd gepresenteerd door komiek Will Rogers.

Deze keer werden prijzen uitgereikt in 13 categorieën.  dit jaar besliste men bijvoorbeeld om voor het eerst ook een Academy Award uit te reiken aan Assistant Directors, een prijs voor de beste Assistent-regisseur dus.   Het was een categorie die maar vijf jaar stand hield en in 1939 al werd afgevoerd…

Ook opvallend : deze uitgereikte Filmprijs werd in 1934 niet eens gekoppeld aan een film, iets wat tot dan toe wél was gebeurd. 

En om het nog straffer te maken vermelden we nog dat de prijs maar liefst gedeeld werd door zeven (!) filmmakers dat jaar, er waren in deze categorie dus maar liefst zeven filmmakers die met de prestigieuze filmprijs naar huis gingen.  Het waren ook – met alle respect – stuk voor stuk mensen die later niét doorstroomden tot regisseur van grote- of succesvolle films.

We maken dit vreemde verhaal af met de vermelding dat bovenop de zeven winnaars er nog elf genomineerden waren (!) die het “niet haalden” wat het totaal genomineerden voor de uitreiking dus op 18 brengt…

Dit waren de zeven winnaars :

  1. William Tummel
  2. Charles Dorian
  3. Charles Barton
  4. Dewey Starkey
  5. Fred Fox
  6. Scott Beal
  7. Gordon Hollingshead

 

En deze elf haalden het dus niet maar werden wel genomineerd :

  1. Percy Ikerd
  2. Bunny Dull
  3. John S. Waters
  4. Sidney S. Brod
  5. Arthur Jacobson
  6. Eddie Killey
  7. Benjamin Silvey
  8. Joe McDonough
  9. W.J. Reiter
  10. Al Alborn
  11. Frank X. Shaw

Dit jaar werd ook bekend gemaakt wie tweede en derde werd.  Op 16 maart 1934 werd het woord 'Oscar' gebruikt in plaats van 'Academy Award' door een krant, het was columnist Sidney Skolsky die het woord voor het eerst gebruikte in zijn roddelrubriekje.

Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
Beste assistent-regisseur Joe McDonough
Beste assistent-regisseur Scott Beal
Beste assistent-regisseur Sidney S. Brod
Beste assistent-regisseur Charles Dorian
Beste assistent-regisseur W.J. Reiter
Beste assistent-regisseur Gordon Hollingshead
Beste assistent-regisseur Arthur Jacobson
Beste assistent-regisseur Charles Barton
Beste assistent-regisseur Al Alborn
Beste assistent-regisseur Percy Ikerd
Beste assistent-regisseur Eddie Killey
Beste assistent-regisseur Dewey Starkey
Beste assistent-regisseur Frank X. Shaw
Beste assistent-regisseur Bunny Dull
Beste assistent-regisseur Benjamin Silvey
Beste assistent-regisseur Fred Fox
Beste assistent-regisseur John S. Waters
Beste assistent-regisseur William Tummel
42nd Street Buitengewone productie Warner Bros.
42nd Street Beste geluidsopname Nathan Levinson
A Farewell to Arms Beste art direction Hans Dreier
A Farewell to Arms Beste art direction Roland Anderson
A Farewell to Arms Beste camerawerk Charles Lang
A Farewell to Arms Buitengewone productie Paramount
A Farewell to Arms Beste geluidsopname Franklin Hansen
A Preferred List Kortfilm (komedie) Louis Brock
Berkeley Square Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Leslie Howard
Building a Building Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
Cavalcade Beste regie Frank Lloyd
Cavalcade Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Diana Wynyard
Cavalcade Beste art direction William S. Darling
Cavalcade Buitengewone productie Fox
Gold Diggers of 1933 Beste geluidsopname Nathan Levinson
I Am a Fugitive from a Chain Gang Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Paul Muni
I Am a Fugitive from a Chain Gang Buitengewone productie Warner Bros.
I Am a Fugitive from a Chain Gang Beste geluidsopname Nathan Levinson
Krakatoa Kortfilm (nieuwigheid) Joe Rock
Lady for a Day Beste regie Frank Capra
Lady for a Day Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Robert Riskin
Lady for a Day Beste actrice in een hoofdrol
Actress
May Robson
Lady for a Day Buitengewone productie Columbia
Little Women Beste regie George Cukor
Little Women Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Victor Heerman
Little Women Beste bewerkt scenario
Writing (Adaptation)
Sarah Y. Mason
Little Women Buitengewone productie RKO Radio
Menu Kortfilm (nieuwigheid) Pete Smith
Mister Mugg Kortfilm (komedie) Warren Doane
Morning Glory Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Katharine Hepburn
One Way Passage Beste origineel verhaal Robert Lord
Rasputin and the Empress Beste origineel verhaal Charles MacArthur
Reunion in Vienna Beste camerawerk George J. Folsey
She Done Him Wrong Buitengewone productie Paramount
Smilin’ Through Buitengewone productie Metro-Goldwyn-Mayer
So This Is Harris Kortfilm (komedie) Louis Brock
State Fair Beste bewerkt scenario Sonya Levien
State Fair Beste bewerkt scenario Paul Green
State Fair Buitengewone productie Fox
The Merry Old Soul Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walter Lantz
The Private Life of Henry VIII Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Charles Laughton
The Private Life of Henry VIII Buitengewone productie ✖ London Films
The Prizefighter and the Lady Beste origineel verhaal Frances Marion
The Sea Kortfilm (nieuwigheid) ✖ Educational
The Sign of the Cross Beste camerawerk Karl Struss
The Three Little Pigs Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Walt Disney
When Ladies Meet Beste art direction Cedric Gibbons