Oscars ® 1951

29-03-1951
RKO Pantages Theatre

Het was in 1951 Fred Astaire die de show presenteerde.

1951 was meteen ook het Oscar-jaar waarin het record sneuvelde van de film met de meeste nominaties ooit. All About Eve maakte maar liefst kans op 14 beeldjes, iets wat dus nog niet eerder was voorgekomen. Uiteindelijk werden er zes gewonnen waaronder die voor Beste film.

Een andere klepper dat jaar was natuurlijk Sunset Boulevard, goed voor 11 nominaties. Die film viel drie keer in de prijzen.

Born Yesterday en Samson and Delilah waren elk vijf keer genomineerd en wonnen respectievelijk 1 en 2 Academy Awards.

Ander opmerkelijk feit zij het wat off topic was de manier waarop Marlene Dietrich verscheen : Dietrich droeg een jurk die op een bijzondere manier haar fameuze, lange benen aan de wereld liet zien. Tot dan toe nog nooit eerder gezien of toch zeker niet op die manier en in die mate.

Dat jaar werd ook een prijs uitgereikt onder de noemer Honorary Foreign Language Film Award. Een soort ereprijs met andere woorden en dus niet een heuse, échte Oscar volgens ons en bijgevolg ook niet echt weerhouden bij Filmfreak als een volwaardige Academy Award. De prijs ging naar The Walls of Malapaga. Andere ereprijzen waren er nog voor George Murphy en Louis B. Mayer.

Ook in 1951 werd de Irving T. Thalberg Memorial Award uitgereikt en die ging deze keer naar Darryl F. Zanuck.

Film Oplopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
Adam’s Rib Beste verhaal en scenario Ruth Gordon
Adam’s Rib Beste verhaal en scenario Garson Kanin
All About Eve
All About Eve Beste scenario Joseph L. Mankiewicz
All About Eve Beste regie Joseph L. Mankiewicz
All About Eve Beste film
Best Motion Picture
20th Century-Fox
All About Eve Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Bette Davis
All About Eve Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Anne Baxter
All About Eve Beste art direction
(Black-and-White)
Lyle Wheeler
All About Eve Beste art direction
(Black-and-White)
George W. Davis
All About Eve Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Thomas Little
All About Eve Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Walter M. Scott
All About Eve Beste camerawerk
(Black-and-White)
Milton Krasner
All About Eve Beste geluidsopname Thomas T. Moulton
All About Eve Beste beeldmontage Barbara McLean
All About Eve Beste actrice in een bijrol Celeste Holm
All About Eve Beste actrice in een bijrol Thelma Ritter
All About Eve Beste acteur in een bijrol George Sanders
All About Eve Filmmuziek (drama of komedie) Alfred Newman
All About Eve Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Edith Head
All About Eve Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Charles LeMaire
All About Eve
Annie Get Your Gun Beste art direction
(Color)
Cedric Gibbons
Annie Get Your Gun Beste art direction
(Color)
Paul Groesse
Annie Get Your Gun Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Edwin B. Willis
Annie Get Your Gun Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Richard Pefferle
Annie Get Your Gun Beste camerawerk
(Color)
Charles Rosher
Annie Get Your Gun Beste beeldmontage James E. Newcom
Annie Get Your Gun Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Adolph Deutsch
Annie Get Your Gun Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Roger Edens
Blaze Busters Kortfilm (1 haspel) Robert Youngson
Born Yesterday Beste scenario Albert Mannheimer
Born Yesterday Beste regie George Cukor
Born Yesterday Beste film
Best Motion Picture
Columbia
Born Yesterday Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Judy Holliday
Born Yesterday Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Jean Louis
Broken Arrow Beste scenario Albert Maltz
Broken Arrow Beste camerawerk
(Color)
Ernest Palmer
Broken Arrow Beste acteur in een bijrol Jeff Chandler
Caged Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Eleanor Parker
Caged Beste actrice in een bijrol Hope Emerson
Caged Beste verhaal en scenario Virginia Kellogg
Caged Beste verhaal en scenario Bernard C. Schoenfeld
Captain Carey, U.S.A. Beste nummer
Mona Lisa - Music + Lyrics
Ray Evans
Captain Carey, U.S.A. Beste nummer
Mona Lisa - Music + Lyrics
Jay Livingston
Cinderella - Assepoester Beste geluidsopname Sam/C.O. Slyfield
Cinderella - Assepoester Beste nummer
Bibbidi-Bobbidi-Boo - Music + Lyrics
Jerry Livingston
Cinderella - Assepoester Beste nummer
Bibbidi-Bobbidi-Boo - Music + Lyrics
Mack David
Cinderella - Assepoester Beste nummer
Bibbidi-Bobbidi-Boo - Music + Lyrics
Al Hoffman
Cinderella - Assepoester Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Oliver (G.) Wallace
Cinderella - Assepoester Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Paul J. Smith
Cyrano de Bergerac Beste acteur in een hoofdrol
Actor
José Ferrer
Destination Moon Beste art direction
(Color)
Ernst Fegté
Destination Moon Beste art direction
(Color) - Set Decoration
George Sawley
Destination Moon Beste speciale effecten George Pal Productions
Father of the Bride Beste scenario Frances Goodrich
Father of the Bride Beste scenario Albert Hackett
Father of the Bride Beste film
Best Motion Picture
Metro-Goldwyn-Mayer
Father of the Bride Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Spencer Tracy
Gerald McBoing-Boing Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Stephen Bosustow
Grandad of Races Kortfilm (1 haspel) Gordon Hollingshead
Grandma Moses Kortfilm (2 haspels) Falcon Films, Inc.
Harvey Beste acteur in een hoofdrol
Actor
James Stewart
Harvey Beste actrice in een bijrol Josephine Hull
I'll Get By Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Lionel Newman
In Beaver Valley Kortfilm (2 haspels) Walt Disney
Jerry's Cousin Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Fred Quimby
King Solomon's Mines Beste film
Best Motion Picture
Metro-Goldwyn-Mayer
King Solomon's Mines Beste camerawerk
(Color)
Robert Surtees
King Solomon's Mines Beste beeldmontage Ralph E. Winters
King Solomon's Mines Beste beeldmontage Conrad A. Nervig
Louisa Beste geluidsopname Leslie I. Carey
Mister 880 Beste acteur in een bijrol Edmund Gwenn
My County 'Tis of Thee Kortfilm (2 haspels) Gordon Hollingshead
Mystery Street Beste filmverhaal Leonard Spigelgass
No Sad Songs for Me Filmmuziek (drama of komedie) George Duning
No Way Out Beste verhaal en scenario Joseph L. Mankiewicz
No Way Out Beste verhaal en scenario Lesser Samuels
Our Very Own Beste geluidsopname Gordon Sawyer
Panic in the Streets Beste filmverhaal Edna Anhalt
Panic in the Streets Beste filmverhaal Edward Anhalt
Riso Amaro (US : Bitter Rice) Beste filmverhaal Giuseppe De Santis
Riso Amaro (US : Bitter Rice) Beste filmverhaal Carlo Lizzani
Samson and Delilah Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Ray Moyer
Samson and Delilah Beste art direction
(Color)
Hans Dreier
Samson and Delilah Beste art direction
(Color)
Walter Tyler
Samson and Delilah Beste art direction
(Color) - Set Decoration
Sam Comer
Samson and Delilah Beste camerawerk
(Color)
George Barnes
Samson and Delilah Beste speciale effecten ✖ Cecil B. DeMille Productions
Samson and Delilah Filmmuziek (drama of komedie) Victor Young
Samson and Delilah Beste kostuumontwerp
(Color)
Gile Steele
Samson and Delilah Beste kostuumontwerp
(Color)
Gwen Wakeling
Samson and Delilah Beste kostuumontwerp
(Color)
Edith Head
Samson and Delilah Beste kostuumontwerp
(Color)
Dorothy Jeakins
Samson and Delilah Beste kostuumontwerp
(Color)
Elois Jenssen
Singing Guns Beste nummer
Mule Train - Music + Lyrics
Fred Glickman
Singing Guns Beste nummer
Mule Train - Music + Lyrics
Hy Heath
Singing Guns Beste nummer
Mule Train - Music + Lyrics
Johnny Lange
Sunset Boulevard Beste regie Billy Wilder
Sunset Boulevard Beste film
Best Motion Picture
Paramount
Sunset Boulevard Beste actrice in een hoofdrol
Actress
Gloria Swanson
Sunset Boulevard Beste art direction
(Black-and-White)
Hans Dreier
Sunset Boulevard Beste art direction
(Black-and-White)
John Meehan
Sunset Boulevard Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Sam Comer
Sunset Boulevard Beste art direction
(Black-and-White) - Set Decoration
Ray Moyer
Sunset Boulevard Beste camerawerk
(Black-and-White)
John F. Seitz
Sunset Boulevard Beste acteur in een hoofdrol
Actor
William Holden
Sunset Boulevard Beste beeldmontage Doane Harrison
Sunset Boulevard Beste beeldmontage Arthur Schmidt
Sunset Boulevard Beste actrice in een bijrol Nancy Olson
Sunset Boulevard Beste acteur in een bijrol Erich von Stroheim
Sunset Boulevard Filmmuziek (drama of komedie) Franz Waxman
Sunset Boulevard Beste verhaal en scenario Billy Wilder
Sunset Boulevard Beste verhaal en scenario D.M. Marshman Jr.
Sunset Boulevard Beste verhaal en scenario Charles Brackett
That Forsyte Woman Beste kostuumontwerp
(Color)
Valles
That Forsyte Woman Beste kostuumontwerp
(Color)
Walter Plunkett
The Asphalt Jungle Beste scenario Ben Maddow
The Asphalt Jungle Beste scenario John Huston
The Asphalt Jungle Beste regie John Huston
The Asphalt Jungle Beste camerawerk
(Black-and-White)
Harold Rosson
The Asphalt Jungle Beste acteur in een bijrol Sam Jaffe
The Black Rose Beste kostuumontwerp
(Color)
Michael Whittaker
The Fight : Science Against Cancer Beste documentaire kortfilm Guy Glover
The Flame and the Arrow Beste camerawerk
(Color)
Ernest Haller
The Flame and the Arrow Filmmuziek (drama of komedie) Max Steiner
The Furies Beste camerawerk
(Black-and-White)
Victor Milner
The Gunfighter Beste filmverhaal William Bowers
The Gunfighter Beste filmverhaal André de Toth
The Magnificent Yankee Beste acteur in een hoofdrol
Actor
Louis Calhern
The Magnificent Yankee Beste kostuumontwerp
(Black-and-White)
Walter Plunkett
The Men Beste verhaal en scenario Carl Foreman
The Red Danube Beste art direction
(Black and White) - Set Decoration
Edwin B. Willis
The Red Danube Beste art direction
(Black and White) - Set Decoration
Hugh Hunt
The Red Danube Beste art direction
(Black and White)
Cedric Gibbons
The Red Danube Beste art direction
(Black and white)
Hans Peters
The Stairs Beste documentaire kortfilm ✖ Film Documents, Inc.
The Third Man Beste regie Carol Reed
The Third Man Beste camerawerk
(Black-and-White)
Robert Krasker
The Third Man Beste beeldmontage Oswald Hafenrichter
The Titan : Story of Michelangelo Beste documentaire Robert Snyder
The Toast of New Orleans Beste nummer
Be My Love - Music
Nicholas Brodszky
The Toast of New Orleans Beste nummer
Be My Love - Lyrics
Sammy Cahn
The West Point Story Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Ray Heindorf
Three Little Words Beste muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
André Previn
Trio Beste geluidsopname Cyril Crowhurst
Trouble Indemnity Beste animatie kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Stephen Bosustow
Wabash Avenue Beste nummer
Wilhelmina - Lyrics
Mack Gordon
Wabash Avenue Beste nummer
Wilhelmina - Music
Josef Myrow
When Willie Comes Marching Home Beste filmverhaal Sy Gomberg
Why Korea ? Beste documentaire kortfilm Edmund Reek
With These Hands Beste documentaire Lee Goodman
With These Hands Beste documentaire Jack Arnold
Wrong Way Butch Kortfilm (1 haspel) Pete Smith