Academy Awards ® 1951

29-03-1951
RKO Pantages Theatre
Film Aflopend sorteren Categorie Gewonnen/Genomineerd
Adam’s Rib Beste Verhaal en Scenario Ruth Gordon
Adam’s Rib Beste Verhaal en Scenario Garson Kanin
All About Eve
All About Eve Beste scenario Joseph L. Mankiewicz
All About Eve Beste regie Joseph L. Mankiewicz
All About Eve Beste film
Best Motion Picture
20th Century-Fox
All About Eve Beste Actrice in een Hoofdrol
Actress
Anne Baxter
All About Eve Beste Art Direction
(Black-and-White)
Walter M. Scott
All About Eve Beste Art Direction
(Black-and-White)
Lyle Wheeler
All About Eve Beste Art Direction
(Black-and-White)
George W. Davis
All About Eve Beste Art Direction
(Black-and-White)
Thomas Little
All About Eve Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Milton Krasner
All About Eve Beste Geluidsopname Thomas T. Moulton
All About Eve Beste Beeldmontage Barbara McLean
All About Eve Beste Actrice in een Bijrol Thelma Ritter
All About Eve Beste Actrice in een Bijrol Bette Davis
All About Eve Beste Actrice in een Bijrol Celeste Holm
All About Eve Beste Acteur in een Bijrol George Sanders
All About Eve Filmmuziek (drama of komedie) Alfred Newman
All About Eve Beste Kostuumontwerp
(Black-and-White)
Charles LeMaire
All About Eve Beste Kostuumontwerp
(Black-and-White)
Edith Head
All About Eve
Annie Get Your Gun Beste Art Direction
(Color)
Richard Pefferle
Annie Get Your Gun Beste Art Direction
(Color)
Cedric Gibbons
Annie Get Your Gun Beste Art Direction
(Color)
Paul Groesse
Annie Get Your Gun Beste Art Direction
(Color)
Edwin B. Willis
Annie Get Your Gun Beste Camerawerk
(Color)
Charles Rosher
Annie Get Your Gun Beste Beeldmontage James E. Newcom
Annie Get Your Gun Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Adolph Deutsch
Annie Get Your Gun Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Roger Edens
Blaze Busters Kortfilm (1 haspel) Robert Youngson
Born Yesterday Beste scenario Albert Mannheimer
Born Yesterday Beste regie George Cukor
Born Yesterday Beste film
Best Motion Picture
Columbia
Born Yesterday Beste Actrice in een Hoofdrol
Actress
Judy Holliday
Born Yesterday Beste Kostuumontwerp
(Black-and-White)
Jean Louis
Broken Arrow Beste scenario Albert Maltz
Broken Arrow Beste Camerawerk
(Color)
Ernest Palmer
Broken Arrow Beste Acteur in een Bijrol Jeff Chandler
Caged Beste Actrice in een Hoofdrol
Actress
Eleanor Parker
Caged Beste Actrice in een Bijrol Hope Emerson
Caged Beste Verhaal en Scenario Bernard C. Schoenfeld
Caged Beste Verhaal en Scenario Virginia Kellogg
Captain Carey, U.S.A. Beste Nummer
Mona Lisa (Ray Evans en Jay Livingston)
Ray Evans
Captain Carey, U.S.A. Beste Nummer
Mona Lisa (Ray Evans en Jay Livingston)
Jay Livingston
Cinderella - Assepoester Beste Geluidsopname Sam/C.O. Slyfield
Cinderella - Assepoester Beste Nummer
Bibbidi-Bobbidi-Boo (Mack David, Al Hoffman en Jerry Livingston)
Al Hoffman
Cinderella - Assepoester Beste Nummer
Bibbidi-Bobbidi-Boo (Mack David, Al Hoffman en Jerry Livingston)
Jerry Livingston
Cinderella - Assepoester Beste Nummer
Bibbidi-Bobbidi-Boo (Mack David, Al Hoffman en Jerry Livingston)
Mack David
Cinderella - Assepoester Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Oliver (G.) Wallace
Cinderella - Assepoester Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Paul J. Smith
Cyrano de Bergerac Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
José Ferrer
Destination Moon Beste Art Direction
(Color)
George Sawley
Destination Moon Beste Art Direction
(Color)
Ernst Fegté
Destination Moon Beste Speciale Effecten George Pal Productions
Father of the Bride Beste scenario Frances Goodrich
Father of the Bride Beste scenario Albert Hackett
Father of the Bride Beste film
Best Motion Picture
Metro-Goldwyn-Mayer
Father of the Bride Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
Spencer Tracy
Gerald McBoing-Boing Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Stephen Boustow
Grandad of Races Kortfilm (1 haspel) Gordon Hollingshead
Grandma Moses Kortfilm (2 haspels) Falcon Films, Inc.
Harvey Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
James Stewart
Harvey Beste Actrice in een Bijrol Josephine Hull
I'll Get By Beste Muziek
Music (Scoring of a Musical Picture)
Lionel Newman
In Beaver Valley Kortfilm (2 haspels) Walt Disney
Jerry's Cousin Beste Animatie Kortfilm
Short Subject (Cartoon)
Fred Quimby
King Solomon's Mines Beste film
Best Motion Picture
Metro-Goldwyn-Mayer
King Solomon's Mines Beste Camerawerk
(Color)
Robert Surtees
King Solomon's Mines Beste Beeldmontage Ralph E. Winters
King Solomon's Mines Beste Beeldmontage Conrad A. Nervig
Louisa Beste Geluidsopname Leslie I. Carey
Mister 880 Beste Acteur in een Bijrol Edmund Gwenn
My County 'Tis of Thee Kortfilm (2 haspels) Gordon Hollingshead
Riso Amaro (US : Bitter Rice) Beste Filmverhaal Giuseppe De Santis
Riso Amaro (US : Bitter Rice) Beste Filmverhaal Carlo Lizzani
The Asphalt Jungle Beste scenario Ben Maddow
The Asphalt Jungle Beste scenario John Huston
The Asphalt Jungle Beste regie John Huston
The Asphalt Jungle Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Harold Rosson
The Asphalt Jungle Beste Acteur in een Bijrol Sam Jaffe
The Black Rose Beste Kostuumontwerp
(Color)
Michael Whittaker
The Fight : Science Against Cancer Beste Documentaire Kortfilm Guy Glover
The Flame and the Arrow Beste Camerawerk
(Color)
Ernest Haller
The Flame and the Arrow Filmmuziek (drama of komedie) Max Steiner
The Furies Beste Camerawerk
(Black-and-White)
Victor Milner
The Gunfighter Beste Filmverhaal William Bowers
The Gunfighter Beste Filmverhaal André de Toth
The Magnificent Yankee Beste Acteur in een Hoofdrol
Actor
Louis Calhern
The Magnificent Yankee Beste Kostuumontwerp
(Black-and-White)
Walter Plunkett
The Men Beste Verhaal en Scenario Carl Foreman